Szafy teleinformatyczne i akcesoria rack

Witaj na stronie gdzie znajdziesz porady i komentarze na temat najnowszych rozwiązań standardu RACK, między innymi przeczytasz jak kupić szafę rack, jakie wybrać komponenty oraz co może mieć znaczenie w przypadku dalszej eksploatacji infrastruktury.

RACK – jest to standard dla szaf, stojaków oraz  stelaży strukturalnych do utrzymania i lokacji serwerów i urządzeń stanowiących infrastrukturę sieci teleinformatycznych, w tym także sieci monitoringu CCTV (telewizji przemysłowej). Urządzenia rack posiadają modułową budowę. Standardowa szerokość szyn mocujących ma 19 jednak istnieją również szafy o szerokości 10″ oraz szafy o szerokości 24″ (produkowane przez IBM) i zazwyczaj wykorzystywane są przez serwery i osprzęt IBM.

Rack-i mają zastosowanie w studiach nagraniowych oraz pomieszczeniach przemysłowych, takich jak np. serwerownie jak również w innych pomieszczeniach technicznych w tym w energetyce i teletechnice. Wysokość konstrukcji, a co za tym idzie jej pojemność, określa się w tzw. jednostkach (U). Jedna jednostka U wynosi 4,445 cm lub 1 3/4″.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.

Powered by WordPress | Designed by: video game | Thanks to seo, seo services and Etiketten drucken